EDİRNE MERİÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meriç´te "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var"

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin tanıtım programı yapıldı.
Meriç´te "Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var"

   Meriç Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray OCAK, İlçe Müftüsü Abdülkadir BOŞAL, Meriç Belediyesi Başkan Vekili Arif Sünter, İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi Koordinasyon Başkanı Reşad BAŞER, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, müftülük personeli ve öğrenciler katıldı.

   Burada bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray OCAK, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas almaktadır. İnsani değerlerin yerlerde süründüğü bir zamanda öğrencilerimizin karınca kararınca yaptıkları yardımlar veya en azından bu bilinçte olmaları bizleri mutlu etmektedir" dedi.

   Daha sonra, İHH Yetim Birimi Koordinasyon Başkanı Reşat Başer, proje hakkında bilgiler verdi. Dünyada 200 milyonun üzerinde  yetim bulunduğunu ve bunlara her yıl 3 milyonun üzerinde yetim eklendiğini ifade eden Başer, İHH İnsani Yardım Vakfı bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış; savaş, tabii afet vb. sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış,aç veya açıkta kalmış, zulme uğramış bütün insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temelhak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek için tüm girişimleri yapmak üzere kurulduğunu belirtti.

   Daha sonra İlçemizde bir yetime sponsor olan Küplü Gazi İlkokulu Anasınıfı öğrencilerini sahneye alan Başer, minik öğrencilerin yetim kardeşinin bilgilerini içeren ve içerisinde kumbaraların yer aldığı paketi verdi.

ihhihhihhihhihhihh


Büyükdoğanca Mahallesi Ahmet Tosun Caddesi No 1 22600 MERİÇ/EDİRNE - 284 415 13 73-74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.