EDİRNE MERİÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trafikte Minik Beyaz Adımlar

“Trafikte Minik Beyaz Adımlar” Projesi tanıtımı İlçemiz Merkez Büyük Doğanca İlkokulunda gerçekleştirildi.
Trafikte Minik Beyaz Adımlar

Okul Öncesi dönemdeki çocuklarımızın trafik içinde güvenli hareket  etmelerinin, trafik kurallarına uymayı alışkanlık haline dönüştürerek sosyal sorumluluk bilincini geliştirmelerini sağlamak amacıyla Edirne Valiliği himayelerinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Millî Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa hayata geçirdiği “Trafikte Minik Beyaz Adımlar” Projesinin tanıtımı İlçemiz Merkez Büyük Doğanca İlkokulunda gerçekleştirildi. 

Törene Başta İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Nurullah KARAMAN, Belediye Başkan Vekili Arif SÜNTER, İlçe Emniyet Amiri Selçuk ÖZKINAY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray OCAK, Şube Müdürü Selahattin ALTUN olmak üzere birçok daire amiri, okul ve kurum müdürleri ve öğğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

    Törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray OCAK şunları söyledi; Trafikte Minik Beyaz Adımlar Projesi’nin amacı trafik eğitiminden beklenen, güvenli bir trafik ortamı sağlanması için çocuklarımıza, ailelerimize ve toplumda trafik bilinci oluşturması ve alışkanlık kazandırılmasıdır. Yürümeye başladığı andan başlayarak çocukların trafik konusunda eğitim ve yönlendirilmesi bu çocukların trafik kazalarında yaşamlarını yitirme risklerini azaltacağı gibi, 15-20 yıl sonrasının yayalarının ve sürücülerinin de eğitimli, bilinçli ve sorumluluk sahibi olmasını sağlayacaktır.

  Güvenli bir trafik ortamı için çocuklarda, ailelerde ve toplumda trafik bilinci oluşturulması ve alışkanlık kazandırılması çok önemlidir. Özellikle insanlarda daha kalıcı ve etkili olduğu sonucundan hareketle trafiğin en savunmasız katılımcıları olan çocuklarımızı eğlendirerek trafik bilincinin aşılanması bağlamında yol ve çevre güvenliğinin kullanımı için gerekli olan bilgilerin kazandırılması, güvenli geçiş yerleri ve kullanım alışkanlığının kazandırılması, yaya kaldırımlarının ne şekilde kullanılması gerektiği hususunda bilinçlendirilmeleri, araç içinde uyulması gereken kuralların öğretilmesi hedeflenmektedir.

   Bu proje kapsamında eğitim öğretim  yılı sonuna kadar 60-72 ay arası 50 okulöncesi öğrencisi ve 51 İlkokul 1. Sınıf öğrencisi trafik eğitimi almış olacaklardır.

 

   Bu manada Projede paydaşımız olan İlçe Emniyet Amirliği’ne, Projenin yürütme değerlendirme kuruluna katkı ve çalışmalarından dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim” 

 

trafiktrafiktrafiktrafiktrafiktrafik

Büyükdoğanca Mahallesi Ahmet Tosun Caddesi No 1 22600 MERİÇ/EDİRNE - 284 415 13 73-74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.