EDİRNE MERİÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uyuşturucu İle Mücadele ve Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi.

15.08.2017 Salı Günü Saat 10.00´da İlçe Kaymakamımız Sayın İzzet Cem ESER başkanlığında, Meriç Hükümet Konağı Şehit Ömer Halisdemir Toplantı Salonu´nda, okullar ve çevresiyle ilgili güvenlik ile uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadeleye yönelik toplantı gerçekleştirildi.
Uyuşturucu İle Mücadele ve Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi.

   Toplantıya, İlçe Kaymakamımız Sayın İzzet Cem ESER, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yıldıray OCAK, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Sayın Tolga BALKAN, İlçe emniyet Amiri Sayın Mehmet SAĞLAM, İlçe Özel/Resmi Okul/Kurum Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkan ve Yardımcıları, İlçe ve Bağlı Köy Muhtarları katıldı.

   Yapılan toplantıda okullarımızın güvenli yerler olması gerektiği ve bunun başta okul yönetimi ve öğretmenler olmak üzere velilerimize, kolluk kuvvetlerimize büyük iş düştüğü belirtildi. Uyuşturucu ve madde kullanımı ile Mücadele konusunda bir eylem planı hazırlanarak yıl boyunca bu çalışmaların takip edileceği belirtildi. Maddi imkansızlıklar içerisinde olan öğrencilerin ailelerin maddi olarak destekleneceği belirtildi.

   İlçe Kaymakamımız Sayın İzzet Cem ESER uyuşturucu ve madde kullanımı ile ilgili olarak okul ve çevrelerinde herhangi bir olay olmadığını, kolluk kuvvetleri tarafından denetimlerin devam edeceğini, öğrencilerin giriş çıkış saatlerinde polis tarafından çevre kontrellerinin yapılacağını belirtti.

   Ayrıca güvenlik kamerası olmayan okullarımıza kamera takılması konusunda çalışmaların ivedi olarak başlatılacağını, yeterli aydınlatması olmayan okullarımızın aydınlatmalarının yapılacağını belirterek yeni eğitim öğretim yılında bu tür olaylarla karşılaşmama temnnisiyle toplantıya son verdi.

Büyükdoğanca Mahallesi Ahmet Tosun Caddesi No 1 22600 MERİÇ/EDİRNE - 284 415 13 73-74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.